UPOZORNĚNÍ: Přímý prodej zboží a výdej objednávek POUZE DO 15 hodin!

EMALLA ELIOT cartridge na testování

Tak nám dorazili do firmy nové cartridge značky Emalla Eliot. Jedná se, jak je už v této kategorii produktů běžné, o výrobce z Číny. Výrobce je ze stejného města jako je například výrobce cartridgí Elite, jejichž cartridge jsme si sem vzali jako protikus na srovnání. Bohužel se dnes jedná jen o srovnání takzvaně "na oko", reálný test při tetování není kvůli lockdownu zatím možný.

Začneme tedy pěkně od začátku. Cartridge jsou balené v krabičkách po 20 kusech, krabičky nejsou klasicky otvírací na konci jako Elite, ani z boku jako Kwadron, ale jsou vysouvací, jako jsou ty od EZ. Za mě asi nejlepší řešení.
Cartridge jsou v samostatných blistrech po 5 kusech, na zadní straně je sterilizační terčík a informace o sterilizaci EO (etylén oxid), doba expirace je  5 let. Označení typu cartridge je poněkud nevýrazné. Odlamování jednotlivých carts z blistru jde snadno, otvírání cartridgí jde díky malé nepřilepené chlopni na konci dobře i v rukavicích.

A teď už k samotným cartridgím. Cartridge EMALLA ELIOT jsou vyrobeny z namodralého plastu a ve srovnání s Elite III jsou o něco delší, při zacvaknutí do strojku je jejich tip asi o 4-5mm delší. Otvor na horní straně je spíše menší, což já osobně moc nemusím, protože vyplachování př změně barvy jde o něco hůře. Není to sice tak velká změna jako je u Elite INFINI, kde je ten otvor opravdu velmi malý, ale kdo je zvyklý na velky otvor jako u Elite I, tak je rozdíl dost znát. Oproti Elite III je taky rozdíl, ale ne už tak velký, délka otvoru je zhruba stejná ale šířka je u EMALLA asi o 1/3 menší. Menší otvor se teď prosazuje u většiny výrobců, je to prý kvůli omezení prskání barvy ven. Podle mě ale když dochází k prskání barvy ven, tak je buď něco špatně na strojku, nebo na kostrukci cartridge. Já pracuji nejraději s Elite I a Elite III a ani na jedné temhle problém nemam. Za mě, větší otvor rovná se lepší řešení. Pro srovnání přikládám obrázek jak to má řešené více Elite u jiných řad a jak EMALLA.

Co se týče jehel jako takových, srovnávám zde typ 5RL s tloušťkou jehel 0,30mm. Tento liner je u EMALLA lépe spájený, hroty jsou blíže u sebe než u Elite III ale rozdíl je velmi malý. Přesto viditelný pouhým okem když dám jehly vedle sebe. Co je ale důležité (a to hlavně u linerů) je to, že když vysunu jehlu ze špičky a zkusím jakou má stranovou vůli, tak u EMALLA je o polovinu menší než u Elite. Tohle je důležité pro přesné vedení jehly a svědčí to o přesnosti výroby. Tady jednoznačně vítězí EMALLA. Jehly jsou u Emalla napájeny na dalším kovovém táhlu a to je uchycené v plastové tyčce. Uchycení je velmi pevné a ani silným tahem se nám jehlu nepodařilo vytáhnout. Jehla je v plastu cca 10mm, což je asi nejvíc co jsem tady mohl srovnat s jinými typy. Elite III má uchyceni asi o 2mm méně ale také velmi pevné. Elite INFINI má jehly v plastu pouze 5mm a v praxi se nám při testu několikrát stalo že se jehla z plastu uvolnila. Což byl jeden z důvodů proč jsme tento typ nezařadili do nabídky. Tady je podle mě vítězem EMALLA ale jen o malý kousek oproti ELITE III a až praxe při práci ukaže jestli je to opravdu důležité nebo ne.

Provedení membrány je víceméně stejné, jen membrána u Elite je měkčí, což je lepší pro funkci strojku. Provedení hlavní části těla cartridge je z jednoho kusu, stejně jako u Elite III, což je také ideální řešení. Elite INFINI má oddělávací přední část, ta nám ale také při testování občas vyskočila. U těla z jednoho kusu tohle nehrozí. EMALLA je celkově delší, ale je to především díky delší přední části. Nakolik to bude přínosem při práci se teprve uvidí. Pokud patříte k těm, co musí občas nějakou cartridge rozebrat a ohnout si jehlu, nebo si upravit rozestup řad jehel u magnum provedení, tak tady to jde mnohem lépe než u Elitek. Tam není vnitřní část téměř za co chytnout (kromě Elite I), EMALLA má více plastu venku z vnitřní části a když je spojení poměrně dost pevné, rozpojuje se rozhodně lépe než Elite III.

A to by bylo v podstatě vše co můžu napsat k těmto cartridgím jen tak, bez možnosti praktického nasazení při práci. Jde tedy jen o takové rychlé představení a malé srovnání s podle mě asi nejlepší řadou carts od Elite, řadou III. Za mě můžu říct že se mi Emally docela líbí, nejvíce asi minimální stranová vůle a kvalita spájení jehel, alespoň u linerů. Více nám samozřejmě řekne až použití v praxi, kde se opravdu ukáže jestli bude EMALLA ELIOT plnohodnotný konkurent jiných zavedených značek.

Robin
Planet Tattoo
Studio & Supply

 

Naši nabídku cartridges najdete ZDE.