Pro přímý nákup zboží otevřeno do 15 hodin! Výdej objednávek dle domluvy do 17 hodin. Děkujeme za pochopení.

Co by jste měli vědět

1. Jakmile si klient vybere motiv, měl by se poradit s tatérem o vhodném umístění, velikosti a barevnosti motivu. Tatér by také měl klientovi poradit či navrhnout vhodné změny na motivu atd. Po tom, co jsou všechny otázky zodpovězeny a vyjasněny je zhotoven obtisk, užívá –li tatér tuto metodu, a klient je usazen do křesla vedle tatéra. Tatér si navlékne rukavice a nanese na místo tetování desinfekční mýdlo nebo jeho roztok s vodou. Místo je umyto a oholeno holícím strojkem na jedno použití, který je po použití vyhozen do odpadu.

2. Po umytí a oholení je místo desinfikováno vhodným desinfekčním prostředkem a následně je aplikována emulze pro obtisknutí a obtisk. Po sejmutí obtisku je klient vyzván pro obhlédnutí umístění obtisku k jeho spokojenosti. Není-li klient spokojen, je povinností tatéra obtisknutí motivu opakovat, dokud nebude klient spokojen.

3. Udržování čistoty a sterilizace, (stejně jako výměna rukavic, jsou-li silně znečištěné, během jednoho tetování) jsou běžnou věcí v moderním studiu. Jednotlivé barvy jsou nality do kalíšků na jedno použití (kalíšky jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného plastu), které jsou zlikvidovány po dokončení tetování. Barva nesmí být nikdy nalévána zpět do lahviček a pokud je barva z kalíšku náhodou vylita, je třeba užít barvu novou.

4. Jestliže je to Tvoje první tetování, pamatuj, že tatér musí strojek sestavit před tebou, za použití sterilních jehel a tubusů, které musí být vyjmuty ze sterilizačního nebo jednorázového obalu, popřípadě přímo ze sterilizátoru. Lékařská vazelína, nebo jiná používaná mast musí být použita nová a čistá a měla by být aplikována sterilizovanou lékařskou špachtlí. Tato činnost je prováděna ve zdravotnických rukavicích!

5. V průběhu tetování se přebytečná barva omývá roztokem desinfekčního mýdla a vody a neustále se aplikuje ochranná mast.

6. Pamatuj, že tatér nesmí do rukavic vzít nic jiného, než věcí potřebné pro tetování, tedy věci, které jsou posléze sterilizovány, desinfikovány, znehodnoceny, nebo jsou obaleny ochrannou bandáží! Tatér nesmí v průběhu tetování s rukavicemi na rukou telefonovat, pít, jíst, kouřit atd.

7. Po dokončení je tetování omyto desinfekčním mýdlem, je aplikována hojivá mast a ochranná bandáž. Zákazník obdrží hojivou mast a instrukce pro ošetřování tetování. Pamatuj, že kvalitní studia Ti poskytnou ošetřující instrukce a popřípadě i hojivou mast.

8. Veškeré použité jehly, rukavice a kalíšky s barvou mají být v přítomnosti zákazníka znehodnoceny!

9. Do studia rovněž nesmí mít přístup zvířata, např. psi. Kouří-li se ve studiu, netetuj se tam! Je to sice častý nešvar, ale svědčí to o neprofesionalitě tatéra! Jen studio, kde je kouření zakázáno je opravdu hygienicky nezávadné!